Umudu görebiliyor muyuz ?

''Kapanan her dergi, kaybedilen bir savaş, hezimet veya intihar. Bizde hazin bir kaderi var dergilerin; çoğu bir mevsim yaşar, çiçekler gibi....

Umudu görebiliyor muyuz ?

''Kapanan her dergi, kaybedilen bir savaş, hezimet veya intihar. Bizde hazin bir kaderi var dergilerin; çoğu bir mevsim yaşar, çiçekler gibi....

Umudu görebiliyor muyuz ?
29 Ağustos 2019 - 18:35 - Güncelleme: 08 Eylül 2019 - 17:32
Reklam

''Kapanan her dergi, kaybedilen bir savaş, hezimet veya intihar. Bizde hazin bir kaderi var dergilerin; çoğu bir mevsim yaşar, çiçekler gibi. En talihlileri bir nesle seslenir. Eski dergiler, ziyaretçisi kalmayan bir mezarlık. Anahtarı kaybolmuş bir çekmece. Sayfalarına hangi hatıralar sinmiş, hangi ümitler, hangi heyecanlar gizlenmiş, merak eden yok.”Der Üstad Cemil Meriç,dergilere yönelik külçe altın değerindeki cümlelerinde..
Bu sözler biz karınca kararınca destek alarak zorlu yolun farkında bilincinde olup yürümek isteyenler için kah uyarı kah nasihat gibidir..

Aktüel,Sanat ve Analiz dergisi Şehri Söz'ü siz okurlarımızla buluşturmanın heyecanını sevincini yaşamaktayız.Eylül ayı arefesinde ikinci sayının da hazırlıklarını tamamladık.
Girdiğimiz yolun ve çizdiğimiz çizgi ile hemen hemen tüm çevrelerin takdirini ve hüsnü kabulünü kazanmak için bu zorlu yolda ''bizde varız'' dedik.Dağıtım ve satış aşamasında sizlerin vermiş olduğu olumlu tepkilerin yanısıra dergi alarak ''çorbada bizim de tuzumuz olsun'' diyerek katkıda bulunmanız bizim güç almamızı sağladı.Şahsen Bozkır manzarasına bakıyorum,iç karartıcı da olsa bir umut görebilmek bile büyük ehemmiyet taşıyor benim için..Dolayısıyla dergimizin serencamının hazin bir kaderi olmaması,yine bir mevsim yaşamaması için bizlerde bir direnç,özveri görüyorum ama dayanabilir miyiz ?
bilmiyorum.Kağıdın pahalı olması,ekonominin çok ta iyi olmadığı şu zamanlarda bile ümidi yitirmeme azmi ve kararlılığı içerisindeyiz.
Zira biz Bütün Türkiye'ye hem kendimizi, hem de sizlerin anladığı, inandığı ve sevdiği şeyleri anlatma derdindeyiz. Amacımız sadece bizim bakış açımızla ele alacağımız konular değil,sizlerden gelen eleştiriler, istekler, öneriler ve beklentileri de göz önünde bulundurarak yola TÜRKİYE’MİZ için devam etmek.
 Daima daha iyiyi, daha güzeli sizlere sunma arzu ve azmi ile her geçen gün Türkiye'nin güzel, onurlu, erdemli insanlarının sesi olmaya gayret edeceğiz.

“Arı bal yapar ama balı bilemez” misali gözümüzden kaçırdığımız, eksik bıraktığımız güzellikler ve de önemli faaliyetleri siz SÖZ destekçisi okurların desteği ile ele alarak
dergimizin sayfalarına taşıyacağız.
Türkiye'ye ve Erzurum'a ait insana dair her doküman; tarihi, kültürel belge bilgi bizim için oldukça önem taşımaktadır. Umuyorum ki dergimizin
çıkacak her sayısında siz okurlarımızdan tam not alıncaya kadar uğraşacak, beğeniyle takip edilen bir aktüel, sanat, analiz dergisini daha da mükemmelleştirmeye çalışacağız. Bununla birlikte yeni çıkan kitaplarınız varsa bize ulaştırın, yeni çıkan kitaplar sayfamızda tanıtımını yapalım.Kalın sağlıcakla..
 

Bu haber 374 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
Reklam