Tarım ve Hayvancılık Fuarı ziyaretçilerini bekliyor

Erzurum Büyükşehir Belediyesi ve TÜYAP Anadolu Fuarcılık A.Ş.'nin işbirliğinde düzenlenen Doğu Anadolu Erzurum Tarım ve Erzurum Hayvancılık Fuarı açıldı.

Tarım ve Hayvancılık Fuarı ziyaretçilerini bekliyor

Erzurum Büyükşehir Belediyesi ve TÜYAP Anadolu Fuarcılık A.Ş.'nin işbirliğinde düzenlenen Doğu Anadolu Erzurum Tarım ve Erzurum Hayvancılık Fuarı açıldı.

Tarım ve Hayvancılık Fuarı ziyaretçilerini bekliyor
19 Eylül 2019 - 14:35 - Güncelleme: 23 Eylül 2019 - 19:30
Reklam

Tüyap Anadolu Fuarları A.Ş. tarafından T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı, T.C. Erzurum Valiliği, Erzurum Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Ziraat Odaları Birliği, Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği, Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası, Erzurum Ticaret Borsası, Erzurum İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Erzurum İl Koordinatörlüğü ve KOSGEB’in değerli destekleri beraberinde Türk Tarım Alet ve Makineleri İmalatçıları Birliği (TARMAKBİR) işbirliği ile hazırlanan; DOĞU ANADOLU ERZURUM 2.TARIM, Tarımsal Mekanizasyon, Tarla Teknolojileri Fuarı ve DOĞU ANADOLU ERZURUM 2.HAYVANCILIK, Hayvansal Üretim Teknolojileri, Süt Endüstrisi, Yem Endüstrisi Fuarı 18-22 Eylül 2019 tarihleri arasında eş zamanlı olarak Tüyap Erzurum - Recep Tayyip Erdoğan Fuar Merkezi’nde açıldı.
Fuarın açılışına Erzurum Valisi Okay Memiş,Tüyap Genel Müdür Yardımcısı Gökalp Gökdemir,Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Fevzi Polat,Erzurum İl Tarım ve Orman Müdürü Osman Akar,Ak Parti Erzurum İl Başkanı Mehmet Emin Öz,Tarım ve Orman Bakanlığı Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanı Şükrü Kanber,Atatürk Üniversitesi ve Erzurum Teknik Üniversitesi'nden Akademisyenler,yüzün üzerinde firma temsilcisi ve çok sayıda çiftçi katıldı.
 
Yurtiçi ve Yurtdışından Ziyaretçi Akını
Bölgenin ekonomik ve sosyal kalkınmasına olumlu katkılar sağlayan ticari fuarlara ev sahipliği yapan Tüyap Erzurum Recep Tayyip Erdoğan Fuar Merkezi’nde geçtiğimiz yıl 100’e yakın firma ve firma temsilciliğinin katılımıyla hazırlanan ve 30 bini aşkın ilgili tarafından ziyaret edilen Fuarlar, tarım ve hayvancılık sektörünün modernizasyonu için ihtiyaç duyulan tarımsal mekanizasyon, hayvansal üretim, su ve sulama teknolojilerindeki yeniliklerin, makine ve malzemelerin topluca tanıtıldığı bir platform olacaktır.
Başta Erzurum olmak üzere, ülkenin dört bir yanından gelecek olan ziyaretçiler sektördeki son gelişmeleri ve teknolojileri inceleme imkanı bulurken yeni iş bağlantılarına da imza atılacaktır. Fuarlar kapsamında Tüyap Yurtdışı Bölge Ofisleri’nin çalışmaları sonucu gerçekleştirilen pazarlama faaliyetleri ile Azerbaycan, Gürcistan, İran’dan düzenlenecek alım heyetlerine ev sahipliği yapılacak,  ayrıca İran Konsolosluğu ve Erzurum Ticaret Borsası’nın destekleri ile gelecek olan yabancı alım heyetleri fuarda ağırlanacak, katılımcı firmalar ile görüşme ortamı hazırlanacaktır.
 
Buzağı Güzellik Yarışması
 
Tüyap Erzurum ve Erzurum İl Tarım ve Orman Müdürlüğü işbirliği, T.C. Erzurum Valiliği ve Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin destekleri ile bu sene ilk kez düzenlenecek olan “Buzağı Güzellik Yarışması” için 2019 yılında dünyaya gelen "simental" ve "montofon" ırkından buzağılar yarışma için hazırlanacak,  fuarın ilk günü saat 10.00’da başlayacak olan yarışmada açılış töreninin akabinde dereceye girenlere çeşitli hediyeler verilecektir.
 
Eski Tarım Aletleri Sergisi
 
Tüyap Doğu Anadolu Erzurum 2. Tarım ve Hayvancılık Fuarları 1960, 1970 ve 1980’li yıllardan kalan insan ve hayvan gücü ile çalışan tarım aletleri sergisine ev sahipliği yapacaktır. Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesi bünyesinde muhafaza edilen, çoğu artık kullanılmayan alet ve makinelerden oluşan sergi, fuar süresince ziyaretçilerin beğenisine sunulacaktır.
 
Ziyaret Saatleri
 
KOSGEB tarafından desteklenen ve girişin ücretsiz olduğu Fuarlar 18-21 Eylül 2019 tarihleri arasında 10.00-19.00, son gün ise - 22 Eylül Pazar - saat 18.00’e kadar ziyarete açık olacaktır. Fuarlarla ilgili ayrıntılı bilgi edinmek için www.erzurumtarimvehayvancilikfuari.com adresini ziyaret edebilirsiniz.
 
 

Bu haber 311 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum