''Mehmetçik Aileleri ve yakınlarının her zaman yanındayız''

TSK Mehmetçik Vakfı Erzurum Temsilcisi Emekli Albay Alp Arslan Eryılmaz Kentvizyon Haber Genel Yayın Yönetmeni Gamze İspirli’yi ziyaret ederek Vakfın çalışmalarından bahsetti.

''Mehmetçik Aileleri ve yakınlarının her zaman yanındayız''

TSK Mehmetçik Vakfı Erzurum Temsilcisi Emekli Albay Alp Arslan Eryılmaz Kentvizyon Haber Genel Yayın Yönetmeni Gamze İspirli’yi ziyaret ederek Vakfın çalışmalarından bahsetti.

''Mehmetçik Aileleri ve yakınlarının her zaman yanındayız''
26 Eylül 2019 - 17:25 - Güncelleme: 07 Ekim 2019 - 20:34

Söz/Sercan Çetin Mehmetçik Vakfı Erzurum Temsilcisi Emekli Albay Alp Arslan Eryılmaz ve Vakıf İdari İşler Uzmanı Levent Tizgili, Kentvizyon Haberi ziyaret ederek, çalışmaları hakkında bilgi verdi.

TSK Mehmetçik Vakfı Erzurum Temsilcisi Emekli Albay Alp Arslan Eryılmaz,Vakıf İdari İşler Uzmanı Levent Tizgili ile birlikte Kentvizyon Haber Genel Yayın Yönetmeni Gamze İspirli’yi ziyaret ederek Vakfın çalışmalarından bahsetti.
 Mehmetçik Vakfı olarak 1982 yılından bugüne Mehmetçik Aileleri ve yakınlarının her zaman yanında olduklarını belirten Eryılmaz,vatan hizmeti esnasında şehit olan veya herhangi bir nedenle hayatını kaybeden Mehmetçiklerin bakmakla yükümlü oldukları yakınları ile gazi ve engelli Mehmetçiklere ekonomik ve sosyal destek sağlayarak; ülke düzeyinde sosyal adaletin, toplumsal barışın ve ulusal birliğin güçlenmesine katkıda bulunduklarını söyledi.

Mehmetçik Vakfının kuruluşundan bugüne gelinen noktada 52.054 Mehmetçik veya Mehmetçik yakınına toplam 883.686.547TL. yardım yapıldığını belirten Eryılmaz,  Şehit veya vefat eden Mehmetçikler için yapılan ölüm yardımının yanı sıra Gazi ve malul Mehmetçiklere de maluliyet yardımı ile aylık bakım yardımının sürdürüldüğünü, bu mehmetçiklerimizin çocuklarına 18 yaşına kadar aylık 600 TL, öğrenime devam edenlere lise düzeyinde 760 TL, üniversite (Yüksek lisans dâhil) düzeyinde 900 TL. yardım yapılmakta olduğunu ve yardım miktarlarının her altı ayda bir artırılarak yeniden belirlendiğini söyledi.
Eryılmaz, şehit olan erbaş ve erlerin anne ve babaları ile resmi nikâhlı çocuklu eşlerine, Anneler ve Babalar gününde, her birisine 1.100 TL. olmak üzere yardım yapıldığını kaydederek Vakfın, vefakâr bağışçılarının her geçen gün artan bağışlarını; yardım miktar ve türlerini artırarak, ülkenin ve milletin güvenliği için canlarını hiçe sayarak görev yapan erbaş ve erlerin şehit olan veya herhangi bir nedenle hayatını kaybedenlerin bakmakla yükümlü oldukları yakınları ile gazi ve engelli Mehmetçiklere yansıtmaya devam edeceğini vurguladı.
Ziyaretten memnuniyet duyan Eryılmaz ve beraberindeki heyet Gazeteci İspirli'ye teşekkür ederek başarılar diledi.İspirli ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, ‘’ Devletimizin ve vatanımızın bölünmez bütünlüğü için gece gündüz demeden, her türlü şartta mücadele eden Mehmetçiklerimize Medya mensubu olarak destek olmayı bir görev olarak görüyorum. Ziyaretinizden dolayı teşekkür ediyorum. TSK Mehmetçik Vakfı’nda görevli tüm personele, yerine getirdikleri ulvi görevlerinde başarılar diliyorum” dedi.
 Yardımlarla ilgili ayrıntılı bilgiye vakfın internet sitesinden www.mehmetcik.org.tr ulaşabilirsiniz.

 

 


Bu haber 386 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum